Uluslararası ev eşyası taşımacılığı için paketleme

Paketleme

  1. Hassas elektronik ( tv, Müzik seti, bilgisayar) eşyalar hava balonlu naylonlarla sarılıp muhtelif ebatlarda karton kolilere yerleştirilir.
  2. Tüm mobilyalar önce havalı naylonlarla, sonra kartonlarla sarılarak paketlenir.
  3. Antika mobilyalar , yemek odası takımı gibi daha hassas olan mobilyalar önce 2 kat hava balonlu naylonlarla , sonra 2 kat kartonla sarılarak paketlenir. Eğer bu paketleme süpervizörümüz tarafından yeterli görülmezse atelyemizde eşyanın ölçülerine uygun sandık kafes yapılır.
  4.  Sökülmeden taşınması mümkün olmayan mobilyalar sökülüp paketlenir
  5.  Askılı olan giyim eşyalarını askılı karton gardroplara yerleştiriyoruz.
  6. Askılı olmayan giysi, örtü , çarşaf gibi eşyaları tek kullanımlık taşıma torbalarına yerleştiriyoruz ve daha sonra kolilere koyuyoruz.
  7. Buzdolabı çamaşır makinesi, kurutma makinesi , fırın gibi beyaz eşyaları hava balonlu naylonlarla , karton ve iplerle paketleyip ambalajlı şekilde merdivenden indirip yükleme yapıyoruz. Otomatik çamaşır makinelerinin nakliye emniyet vidalarını sabitliyoruz. Tablo ve mermerler hava balonlu naylon ve kartonlarla sarılarak paketlenir. Bu paketlemenin süpervizörümüz tarafından yeterli görülmemesi halinde atelyemizde paketlenecek eşyanın ölçülerine uygun sandık kafes yapıyoruz